تبلیغات
پرتال کنکور - روش های تست زنی در جلسه آزمون
دستبند دستباف

neff


آموزش عکاسی به شیوه تصویری

بسته آموزشی تخصصی عکاسی از مقدماتی تا پیشرفته :
  • آموزش مبانی و قواعد عکاسی حرفه ای از ابتدا تا حرفه ای
  • فیلم های آموزشی سبک های مختلف عکاسی : عکاسی مدلینگ ، عکاسی پرتره،عکاسی نجومی، عکاسی HDR ،عکاسی ماکرو،ساخت Time Lapse  و ...
  • آموزش تخصصی و کامل ادیت و ویرایش عکس و آموزش ویژه فتوشاپ برای عکاسان
  • 35 کتاب و مجله تخصصی عکاسی بصورت فارسی
  • 50 اپلیکیشن عکاسی برای گوشی های هوشمند
  • به همراه نرم افزار Adobe PhotoShop CS6  و Light Room  
برای خرید و توضیحات روی لینک زیر کلیک کنید

قیمت ویژه : فقط 6 هزار تومان

http://www.mihanstore.net/pic/buy2.gif

---------------------------------------------------

فروشگاه دستبند دستباف

دستبند دستباف

بیش از 50 مدل در طرح ها و رنگ های مختلف
دستباف!!!
زیبا و به روز
مناسب برای هدیه...
برای دیدن مدل ها و گالری روی عکس زیر کلیک کنید : پرتال كنكـــــــــــــــــــــــــــــور

www.     k o n k o o o r         .irتبادل لینك ،بنر ، لوگو با پرتال كنكور......كلیك كنیدنویسنده وب سایت پرتال کنکور شوید!!!
(برای ارسال درخواست به ما ایمیل بزنید proximaclub@gmail.com)


ارتباط با پرتال كنكور

 مشاهده بهینه و کامل پرتال کنکور با مرورگر های:  موزیلا فایر فاکس و 

 ...برای دریافت جدیدترین اخبار و اطلاعیه های سنجش ، خبرهای كنكور آزاد ، كارشناسی ، پیام نور و ....
...برای دریافت جدیدترین نمونه سوالات كنكور های داخل و خارج از كشور سال های مختلف و ....
...برای دریافت بهترین مطالب مشاوره ای و روانشناختی كنكوری و مطالب اختصاصی اعضا و ....
...برای دریافت جزوه های بروز و خلاصه نویسی و فایل های صوتی و تصویری مشاوره و تدریس و ....

فقط كافیست ایمیل خود را در خبرنامه ثبت كنید
(  در كادر اول نام و در كادر دوم ایملتان را وارد كنید )

Powered by WebGozar

كنكور


روش های تست زنی در جلسه آزمون
نوشته شده توسط ادمین 1 در ساعت 05:18 ب.ظ
بسیاری از داوطلبان در جلسه آزمون اگر با چند سؤال دشوار مواجه شوند ناگهان دستپاچه می شوند و نظم ذهنی خود را از دست می دهند و احساس می كنند همه كنكور را از دست داده اند. 
در این مقاله سعی می كنیم روش های صحیح تست زنی در آزمون های آزمایشی و كنكور های سراسری و آزاد را آموزش داده و داوطلبان كنكوری را آماده استفاده از حداكثر توان خویش برای موفقیت در كنكور می كنیم.
برای دیدن متن كامل مقاله به ادامه مطلب بروید.
بسته آموزشی مشاوره ای تك تست
بسیاری از داوطلبان در جلسه آزمون اگر با چند سؤال دشوار مواجه شوند ناگهان دستپاچه می شوند و نظم ذهنی خود را از دست می دهند و احساس می كنند همهكنكور را از دست داده اند. این گونه داوطلبان فكر می كنند دیگران به همه سؤال ها پاسخ می دهند و فقط آن ها هستند كه نمی توانند به سؤال ها جواب دهند متأسفانه اگر سؤال های آزمونی دشوار باشد دانش آموزان قوی تر بیشتر آسیب می خورند چرا كه می خواهند به تمام یا اكثر سؤال ها پاسخ صحیح دهند. اما بد نیست بدانید برخی كسانی كه در بهترین و دشوارترین رشته‌های دانشگاهی قبول شده اند در بعضی درس ها نمره كمتر از 40% به دست آورده‌اند.اگر دانش آموز خوبی هستید و چند درس را خوب خوانده اید؛ مبادا فكر كنید كه در كنكور باید به همه سؤالات پاسخ داد. اگر دیدید كه نمی توانید به چند سؤال متوالی پاسخ دهید، خود را نبازید. مطمئن باشید كه دیگران هم وضع شما را دارنداعتماد به نفس داشته باشید حتی بد نیست در اینجا كمی هم از خودراضی باشید و بگویید وقتی كه این سؤال ها برای من دشوار است وای به حال دیگران! داشتن روحیه، در هر مسابقه ای سرنوشت ساز است. از جمله در این مسابقه علمی كه كنكور نام دارد. به هر حال توصیه می كنیم در جلسه كنكور به روش زیر تست بزنید. باید بر اعصاب خود تسلط داشته باشید و درست مانند یك شطرنج باز ماهر یا یك فرمانده نظامی در سخت ترین شرایط تصمیم بگیرید كه چه كار كنید و بهترین كار در هر لحظه كدام است. در هر لحظه باید تشخیص دهید، كدام تست را باید رها كرد، به كدام تست جواب داد و چگونه زمان را تنظیم نمود. روشی را كه در زیر می گوییم بارها و بارها در منزل و در كنكورهای آزمایشی تمرین كنید تا بتوانید در جلسه كنكور هم آن را اجرا نمایید.

سؤال ها را به ترتیبی كه در دفترچه می بینید پاسخ دهید
.

اگر در یك درس تسلط بیشتری دارید، ترتیب جواب دادن به سؤال ها را
 تغییر ندهید. نظم و ترتیب سؤالات در دفترچه آزمون كاری سنجیده و فكر شده است و درس ها را به طور تصادقی پشت سر هم مطرح نمی‌كنند حتماً صلاح دانش آموزان و داوطلبان در نظر گرفته می‌شود. پس بهتر است شما هم به همان ترتیبی كه سؤال ها در دفترچه مطرح شده است به آنها پاسخ دهید. در سال های گذشته در كنكور سراسری، ابتدا سؤال های عمومی مطرح شده است تا داوطلبان آرامش و اعتماد خود را باز یابند سپس سؤالات اختصاصی مطرح می شود. در میان دروس اختصاصی نیز اولین درس ریاضی است تا شما در زمانی كه ذهنتان آمادگی بیشتری دارد به سؤال ها پاسخ دهید. پس از آن در رشته تجربی سؤالات زیست شناسی مطرح می شود كه ضریب و اهمیت بیشتری دارد و نوع درس نیز كاملاً با ریاضی متفاوت است و موجب نوعی استراحت فكری برای شما می شود. پس از آن نوع درس تغییر می كند و شما به سؤالات فیزیك پاسخ می دهید و در پایان شیمی.در رشته های ریاضی و انسانی هم ترتیب چاپ سؤالات در دفترچه متناسب با آمادگی ذهنی داوطلبان است. بنابراین ترتیب دروس مختلف بر مبنای كارشناسی دقیق صورت گرفته است و شما نباید به علت عدم تسلط در یك درس و تسلط بیشتر در درس دیگر ترتیب پاسخ گویی به سؤالات را تغییر دهید. اما اگر نگران هستید كه مثلاً با پاسخ دادن به سؤالات ریاضی، زمان كافی برای پاسخ گویی به سؤالات زیست شناسی و ... را نداشته باشید به نكات بعدی توجه فرمایید.

تمام سؤالات دفترچه را حداقل یك بار مطالعه نمایید
.

كسانی كه یك درس را به طور كامل كنار می گذارند خواه به این دلیل
 كه آن درس ضریب كمتری دارد یا اینكه آن درس را بلد نیستند، كاملاً اشتباه می كنندالبته به جز موارد استثنایی آن هم با نظر مشاور و كارشناس. كنار گذاشتن مطالعه یك درس اشتباه است. می توانید بخش های دشوار یك درس را كنار بگذارید اما حذف كامل یك درس خطاست. مثلاً داوطلبان گروه ریاضی گاهی اوقات به سؤالات درس شیمی پاسخ نمی دهند و برخی داوطلبان رشته های تجربی و انسانی درس ریاضی را حذف می كنند.

شیوه مطالعه و پاسخ دادن به تست ها
:

الف. سؤالات را به همان ترتیبی كه در دفترچه تنظیم شده است پاسخ دهید
.

بهنگام پاسخ دادن به تست ها، به هیچ وجه وقت خود را صرف سؤالات وقت گیر یا دشوار نكنید و در ابتدا فقط به سؤال هایی كه می توانید در وقت مقرر پاسخ دهید،بپردازید.

ج. برخی سؤال ها را بلد هستید ولی تشخیص می دهید وقت گیر باشند و پاسخ دادن به آنها زمان زیادی ( بیش از وقت مقرر) نیاز دارند. این گونه سؤال ها را با علامت ضربدر مشخص كنید و با قاطعیت و خونسردی از آن سؤال عبور كنید. به این نكته توجه داشته باشید كه در كنكور سؤالات ساده و دشوار به یك اندازه نمره خواهد داشت پس بهتر است در زمان ثابت به چند سؤال ساده پاسخ دهید تا یك سؤال دشوار و. ممكن است سؤالاتی را اصلاً بلد نباشید یا برایتان دشوار باشند. این گونه سؤال ها را با علامت (-) مشخص كنید و فوراً از آن رد شوید.

ه. هیچ سؤالی را نخوانده رد نكنید. زیرا ممكن است پس از چند سؤال دشوار چند سؤال ساده پیدا كنید. هر چقدر هم كه تعداد سؤال های وقت گیر یا دشوار زیاد باشد نگران نشوید و سؤال های بعدی را با آرامش و به ترتیب بخوانید تا سؤال های ساده تر را بیابید.

و. پس از پایان سؤالات یك درس می توانید به ساعت خود نگاه كنید متوجه خواهید شد كه هنوز مدتی از زمان آن درس باقی مانده است.

ز. پس از اینكه یك بار سؤالات هر درس را مطالعه كردید و به سؤال های ساده تر پاسخ دادید، فوراً سؤالات درس بعدی را آغاز نمایید.

ح. در تمام دروس به سرعت از سؤال های وقت گیر یا دشوار با زدن علامت × و - رد شوید و فقط به سؤال هایی كه می توانید در وقت مقرر پاسخ دهید بپردازید.

ط. پس از آن كه یك بار تست های تمام دروس را مطالعه كردید به ساعت خود نگاه كنید و ببینید چقدر از كل زمان كنكور باقی مانده است. تا همین جا موفقیت بزرگی نصیب شما شده است زیرا تمام سؤال هایی را كه به خوبی بلد بوده اید پاسخ داده اید و پس از جلسه كنكور افسوس نخواهید خورد كه وقت كم آورده اید و برخی از سؤال های خیلی ساده را از دست داده اید.

ی. اكنون وقت باقیمانده را به سؤال های وقت گیر اختصاص دهید چند سؤال را كه می توانید پاسخ دهید، ولی وقت بیشتری می خواهند انتخاب كنید. شاید جواب بعضی از تست ها را كه در نخستین بار  فراموش كرده بودید اكنون به خاطر بیاورید به هر حال باید وقت مانده را به خوبی بین تست های وقت گیر تقسیم كنید.

ك. تمام صفحات دفترچه سؤالات را به خوبی بررسی كنید و مراقب باشید كه بعضی صفحات یا بعضی سؤال ها را فراموش نكرده باشید.

ل. هر پنج یا ده سؤال یك بار شماره تست ها را در دفترچه سؤالات با شماره پاسخ نامه مطابقت دهید. اگر این كار را نكنید ممكن است در پایان متوجه شوید شماره سؤال دفترچه با شماره پاسخ نامه مطابقت ندارد در این صورت دست پاچه می شوید و یافتن محل تستی كه جابجا زده اید در میان انبوه تست ها دشوار می شود.

م. یك كار خطرناك! تعدادی از داوطلبان به سؤالات، در دفترچه سؤالات پاسخ می دهند و در پایان جواب ها را به پاسخ نامه منتقل می كنند این روش خطرناك است و ممكن است وقت تمام شود و شما فرصت نكنید جواب ها را به پاسخنامه انتقال دهید.

توصیه به داوطلبان ضعیف تر:

هیچ درسی را
 كنار نگذارید و در هر درس به دنبال سؤال هایی بگردید كه جواب آنها را می دانید. اگر در یك درس فقط سه یا چهار سؤال را پیدا كردید كه می توانستید جوابدهید، امیدوار باشید. با همین شرایط هم می توانید نتیجه ای در حد خودتان بگیرید.

* 
هشدار به داوطلبان متوسط، قوی و خیلی زرنگ:

اگر سؤالات از حد معمول دشوارتر باشد معمولاً داوطلبان قوی بیشتر لطمه می خورند
بنابراین به این فكر نباشید كه به تمام سؤالات پاسخ دهید. ممكن است. سؤال اول یكدرس خیلی دشوار، وقت گیر یا كاملاً ابتكاری باشد و اگر شما قصد جواب دادن به تمام سؤالات را داشته باشید مضطرب و آشفته خواهید شد. پس از همین حالا خود را آماده كنید كه ممكن است به چند سؤال متوالی پاسخ ندهید و بدون نگرانی از آنها عبور كنید.

منبع: قلم چی
انتشار : پرتال كنكور www.konkooor.ir

»